U detí je dôležité podporovať ich nadanie a talent už v útlom detstve. Ak vaše dieťa prejaví záujem o hudbu môžete mu zaobstarať vhodný hudobný nástroj. Zo začiatku nemusíte investovať financie do drahších kúskov ale vystačíte si s hracími hudobnými nástrojmi. Pokiaľ bude mať dieťa záujem o nástroj dlhšie a bude sa chcieť v ňom zlepšovať môžete sa poobzerať po kvalitnejších hudobných nástrojoch pre deti.

Ako vybrať hudobný nástroj pre dieťa

Neviete aký hudobný nástroj vybrať dieťaťu? Bicie to asi určite nebudú, hlavne ak bývate v paneláku. Najlepšie je ak si dieťa vyberie hudobný nástroj samé. Nechajte ho vybrať si podľa zvuku, ktorý jednotlivé nástroje vydávajú. Okrem zvuku nástroja mu prehrajte aj rôzne žánre, ktoré sa na konkrétnom hudobnom nástroji dajú zahrať.

Ak si vybralo viac hudobných nástrojov umožnite mu aby si ich postupne vyskúšalo. Nech si ich chytí do ruky a vyskúša ako sa mu držia a ako by sa mu na nich hralo. Priamy kontakt s nástrojom môže výber vhodného hudobného nástroja zúžiť.

Klavír, husle, klarinety či iné hudobné nástroje vyberajte podľa veku dieťaťa. Pokiaľ ho zaujala napríklad hra na violončelo vysvetlite mu, že sa najprv musí naučiť hrať na husliach až neskôr, keď podrastie sa môže venovať hre na violončelo.

Zmena hudobného nástroja

Deti rastú a menia sa aj ich záujmy. Ak sa rozhodne, že chce zmeniť nástroj nebráňte mu v tom. Aj keď ste investovali do jeho hudobného vzdelania isté financie nie je to na škodu. Svoje zručnosti, nadanie a talent môže pokojne rozvíjať aj na inom hudobnom nástroji. Nakoniec, nikdy neviete, či sa mu znalosť hry na viacerých hudobných nástrojoch niekedy v živote nezíde.

Problémom často bývajú bicie nástroje, po ktorých hlavne chlapci často túžia. Rozhovoriť tento nápad býva často dosť obtiažne. Pokiaľ ale máte garáž alebo bývate v rodinnom dome hluk z bicích nemusí rušiť vás a ani susedov. Ďalší dobrý nápad je prenajatie priestorov, v ktorých hluk z bicích nebude nikoho rušiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *